FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed

Abp Józef Kupny do europejskich bibliotekarzy teologicznych

Swoje słowo powitania do uczestników 43. Walnego Zgromadzenia Europejskich Bibliotek Teologicznych (BETH) we Wrocławiu podczas uroczystej inauguracji w sobotę 6 września skierował Metropolita Wrocławski, ks. abp Józef Kupny.

 

Panie Prezydencie, Szanowni Członkowie Stowarzyszenia Europejskich Bibliotek Teologicznych,

Po tak pięknych miastach, jak Rzym, Amsterdam i Praga, przyszedł czas na Wrocław. Cieszę się, że właśnie stolicę Dolnego Śląska wybraliście jako miejsce 43. Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Europejskich Bibliotek Teologicznych. Moja radość jest tym większa, że w spotkaniu bierze udział także przewodnicząca Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotek Teologicznych (ATLA).

Trudno wyobrazić sobie uprawianie jakiejkolwiek nauki bez bibliotek. Tym bardziej trudno wyobrazić sobie uprawianie bez bibliotek teologii – dyscypliny naukowej, która jest namysłem nad Bożym Objawieniem, jakie dotarło do nas przez Logos – Słowo Wcielone. Dlatego nie trzeba nikogo przekonywać jak ważną rolę spełniacie w swoich środowiskach.

We współczesnym świecie w uprawianiu nauki ważna jest także wspólna wymiana myśli i doświadczeń. Dlatego witając Was we Wrocławiu życzę owocnych obrad i wierzę, że to kilkudniowe spotykanie przyczyni się do budowania nowych mostów, dzięki którym w każdym miejscu na świecie teologia będzie uprawiana profesjonalnie, co pomoże wszystkim lepiej poznawać i mocniej kochać Boga.