Działalność

Zaproszenie na 26. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

Jaka przyszłość bibliotek kościelnych po pandemii?

Organizatorzy

Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

Bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Federacji „Fides”

Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie

Miejsce i termin

8-10 września 2021, Częstochowa, Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Św. Barbary 41

Recepcja czynna od godz. 14.00

Koszt pobytu: 230 PLN/os. w pokoju dwuosobowym lub 250 PLN/os. w pokoju jednoosobowym (dwa noclegi wraz z pełnym wyżywieniem od kolacji dnia pierwszego do obiadu w dniu wyjazdu)

Istnieje możliwość dodatkowego noclegu. Należy go zamówić przy zgłoszeniu udziału. Płatny jest dodatkowo.

Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w całym spotkaniu, mogą liczyć na zniżkę (odliczenie kosztu noclegu czy posiłków).

Zgłoszenie udziału (ile osób i na jaki czas) należy kierować na adres email i telefonicznie najpóźniej do 16 sierpnia (3 tygodnie wcześniej): do Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Księża przywożą ze sobą alby i stuły.

Program zjazdu

Czytaj więcej...

Zapowiedź 26. Walnego Zgromadzenia

Aktualizacja - 8 VI 2020: W związku z zaistniałą sytuacją oraz po konsultacjach online Zarząd Federacji podjął spodziewaną, niestety, decyzję o odwołaniu tegorocznego Walnego Zgromadzenia „Fides” w Częstochowie w dniach 2-4 września. Za zaproszenie do Częstochowy i za poczynione już przygotowania bardzo dziękujemy ks. dr. Kamilowi Zadrożnemu – dyrektorowi Biblioteki WSD w Częstochowie. Mamy nadzieję, że skorzystamy z tego miłego zaproszenia w niedalekiej przyszłości. W zamian zaproponujemy najprawdopodobniej skrócone spotkanie online w jakiejś formie w tym samym terminie w godzinach pracy.

W 2020 roku 26. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych "Fides" odbędzie się w Częstochowie w dniach 2-4 września. Zaprasza nas i spotkanie organizuje Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej z jej dyrektorem - ks. dr. Kamilem Zadrożnym na czele. Szczegółowy program zostanie podany w terminie późniejszym.

Zaproszenie na 27. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” oraz ks. dr Tomasz Krzysztofiak, dyrektor Biblioteki Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie zapraszają na XXVII Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

Miejsce: Gniezno

Termin: 5-7 września 2022 r. (poniedziałek-środa)

Organizatorzy:

Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

Bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Federacji „Fides”

Biblioteka Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie

Tegoroczne Walne Zgromadzenie związane będzie z wyborami Zarządu i Komisji Rewizyjnej na nową kadencję 2022-2025. Przypominamy, że prawo do głosowania będą mieli tylko członkowie zwyczajni „Fides” (którzy złożyli deklarację) lub wyznaczeni przez nich na piśmie delegaci.

Miejsce zakwaterowania:

Centrum Edukacyjno-Formacyjne, ul. Seminaryjna 2, Gniezno

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Seminaryjna 2, Gniezno

Recepcja czynna od godz. 15.00

Koszt pobytu: 260,00 PLN (dwa noclegi wraz z pełnym wyżywieniem od kolacji dnia pierwszego do obiadu w dniu wyjazdu). Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 40,00 zł.

Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w całym spotkaniu, mogą liczyć na zniżkę.

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne nie może wystawiać faktur księgowych.

Zgłoszenie udziału (ilość osób oraz wybór pokoju jedno- lub dwuosobowego) należy kierować na adres email najpóźniej do 19 sierpnia: do Biblioteki Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W razie potrzeby można kontaktować się z ks. Tomaszem Krzysztofiakiem pod nr tel. + 48 783 487 669

Księża przywożą ze sobą alby i stuły.

Czytaj więcej...

25. Walne Zgromadzenie

W tym roku 25. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych "Fides" odbędzie się w Sandomierzu w dniach 3-5 września. Zaprasza nas i spotkanie organizuje Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu.

Program Zjazdu

3 września 2019 roku (wtorek)

14.00 Rejestracja i zakwaterowanie uczestników

16.00 Historia Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu – ks. dr Piotr Tylec (Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6)

16.30 Prezentacja najcenniejszych zbiorów Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu – mgr Dorota Rejman

17.00 Zwiedzanie Wyższego Seminarium Duchownego i Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu

18.00 Grill i czas na wzajemne spotkanie

Czytaj więcej...

24. Walne Zgromadzenie

W tym roku 24. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych "Fides" odbędzie się w Katowicach w dniach 4-6 września. Zaprasza nas i spotkanie organizuje Biblioteka Teologiczna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczestnicy będą zakwaterowani w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, a obrady będą mieć miejsce w tymże seminarium oraz na Wydziale Teologicznym Uniwesytetu Śląskiego.

Program Zjazdu

Czytaj więcej...

Odnowiony Statut „Fides”

Konferencja Episkopatu Polski podczas 377. Zebrania Plenarnego, które odbyło się w Lublinie w dniach 13-14 października 2017 r., zatwierdziła zmiany Statutu Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”, przyjęte na mocy uchwały XXIII Walnego Zgromadzenia Federacji z dnia 6 września 2017 r. Jednocześnie został zatwierdzony jednolity sposób zapisywania nazwy Federacji: Federacja Bibliotek Kościelnych „Fides”.

Tekst obowiązującego Statutu [PDF]

Skan Uchwały KEP nr 19/377/2017 z dnia 13 października 2017 r. wraz z załącznikiem [PDF graficzny]

Sprawozdanie z 22. Walnego Zgromadzenia

Przedstawiamy informację o przebiegu i rezultatach 22. Walnego Zgromadzenia Federacji FIDES. Podczas obrad wybrano nowe władze federacji na kolejną 3-letnią kadencję.

Czytaj więcej...

22. Walne Zgromadzenie

Na XXII Walne Zgromadzenie FIDES zaprasza w tym roku Biblioteka Główna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniach 12-14 września. Współorganizatorem spotkania jest również Centrum NUKAT. Podczas tegorocznego walnego zgromadzenia świętować będziemy 25. rocznicę zainicjowania Federacji FIDES oraz podejmiemy m.in. refleksję nad przyszłością naszych katalogów komputerowych.

Czytaj więcej...

Nowi członkowie honorowi FIDES

XXI Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES, odbywające się w Bibliotece Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, nadało w dniu 1 września 2015 roku członkostwo honorowe Federacji następującym osobom:

  1. Bp. prof. dr. hab. Julianowi Wojtkowskiemu
  2. Ks. dr. Tomaszowi Kudroniowi
  3. Ks. Kazimierzowi Rulce
  4. O. Januszowi Kaczmarkowi OP
  5. Prof. dr. hab. Marii Pawłowiczowej
  6. Dr. Ryszardowi Żmudzie

Czytaj więcej...