Nowa wersja EBNT

Dostępna jest już nowa wersja Elektronicznej Bibliografii Nauk Teologicznych. Główną nowością jest przeprowadzenie wspomaganego komputerowo powiązania haseł autorskich z kartoteką haseł wzorcowych NUKAT.

W ten sposób nasza bibliografia staje się jedną z pierwszych w Polsce, które korzystają w pełni z CKHW NUKAT. Wymieniono w sumie prawie 11,5 tys. różnych haseł z ogólnej liczby 21 tys. (około 40% haseł nie ma swoich odpowiedników w NUKAT). Prosimy o sprawdzanie, czy wszystkie hasła są właściwie przyporządkowane do poszczególnych autorów, i o informowanie o dostrzeżonych błędach na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ponadto dodano do bazy m.in. pełną bibliografię zawartości czasopisma „Fides. Biuletyn Bibliotek Kościelnych” za lata 1995-2012 (407 opisów). 

EBNT jest tworzona przez Federację Bibliotek Kościelnych „FIDES” we współpracy z Biblioteką Narodową. Aktualnie indeksuje zawartość 190 tytułów polskich czasopism teologicznych, religioznawczych i z szerzej rozumianych nauk kościelnych - naukowych i popularno-naukowych, oraz zawartość 365 prac zbiorowych (serie wydawnicze, księgi jubileuszowe, materiały konferencyjne itp.). Obejmuje głównie publikacje wydawane przez uczelnie kościelne i wydziały teologiczne. Zasięg chronologiczny bazy - zasadniczo od roku 1980 (niektóre tytuły w całości, również z lat wcześniejszych). Baza zawiera prawie 79 tys. opisów bibliograficznych.